Seriál Radiožurnálu

Násilná okupace měla vypadat jako vítaná pacifikace. Kdo byl součástí kritických událostí? Představujeme muže 15. března

Seriál Radiožurnálu

Násilná okupace měla vypadat jako vítaná pacifikace. Kdo byl součástí kritických událostí? Představujeme muže 15. března
1939, Adolf Hitler shlíží z okna Pražského hradu

Radiožurnál

Vyhlášení takzvaného Protektorátu Čechy a Morava otevřelo jednu z nejtemnějších kapitol v historii českého národa. Psali ji běžní občané, politici, vojáci. Byli mezi nimi lidé stateční, ale i zrádci. Reportér Jaroslav Skalický vybral u příležitosti 80. výročí nacistické okupace Československa sedm mužů, kteří měli k tragickému dni okupace blízko. Jaké byly jejich role a osudy? Poslechněte si podcast Radiožurnálu, který představuje muže 15. března 1939.
Jaroslav Skalický

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Seriál Radiožurnálu.

  • Muži. 15. března. To je náš seriál o lidech, kteří měli v roce 939 velmi blízko k tragickým událostem pro český národ. Pro nacistické Německo mělo ovládnutí zbytku Československa velký význam. Vůdce Adolfa Hitlera přitahoval hlavně bohatý zbrojní průmysl. V rámci svého plánu na vytvoření třetí říše si nemohl dovolit žádnou chybu. I proto měla násilná okupace českého území před zbytkem světa vypadat jako pacifikace, kterou si Češi sami přejí. Díl číslo jedna.

  • V hlavní roli Emil Hácha lidech.

Ostatní také poslouchají