Dvacet minut Radiožurnálu

Workoholik není ideální zaměstnanec. Rozkládá pracovní kolektiv a hrozí mu vyhoření, upozorňuje psychiatr

Dvacet minut Radiožurnálu

Workoholik není ideální zaměstnanec. Rozkládá pracovní kolektiv a hrozí mu vyhoření, upozorňuje psychiatr
Syndrom vyhoření

Radiožurnál

Velkou pozornost vyvolala sebevražda vedoucího oddělení z libereckého krajského úřadu, který v dopise na rozloučenou varoval před workoholismem. Jak vzniká závislost na práci? Jak mají k workoholikům přistupovat jejich šéfové? Jak jim mohou pomoci jejich blízcí? A jak si nastavit vztah k práci, aby to bylo zdravé? Tomáš Pancíř se zeptal psychiatra a psychoterapeuta Tomáše Rektora.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Velkou pozornost vyvolala sebevražda vedoucího oddělení z libereckého krajského úřadu, který v dopise na rozloučenou varoval před workoholismem. Jak vzniká závislost na práci? Jak mají k workoholismu přistupovat jejich šéfové? Jak jim mohou pomoci jejich blízcí a jak si nastavit vztah k práci, aby to bylo zdravé?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je psychoterapeut a psychiatr, který se dlouhodobě věnuje právě workoholismu. Vedoucí lékař psychologické poradny terapie tečka. Info Tomáš Rektor. Dobrý den. Zdravím vás do přenosového vozu.

  • Dobrý den. My v dnešních 20 minutách Radiožurnálu samozřejmě nemůžeme a nebudeme rozebírat detailně ten jeden konkrétní smutný příběh bývalého vedoucího oddělení cestovního ruchu libereckého krajského úřadu, který skončil sebevraždou a také obsáhlým dopisem na rozloučenou. V tom dopise na rozloučenou je ale mimo jiné vzkaz cituji workoholismus není nikdy správnou možností. Vždycky je lepší se více věnovat svému zdraví, rodině, přátelům a koníčkům. Myslíte si, že tento vzkaz, který citují média, který rezonuje na sociálních sítích, může varovat jiné workoholik, že ten konkrétní tragický příběh může mít vlastně pozitivní efekt, že se o workoholismu budeme víc mluvit a že se bude víc řešit.

Více z pořadu

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu