Host Lucie Výborné

Z procházky po poli poskládáte jeden dva traktory. Je to tiché bláznovství, usmívá se detektorář

Host Lucie Výborné

Z procházky po poli poskládáte jeden dva traktory. Je to tiché bláznovství, usmívá se detektorář
Miroslav Kratochvíl, expert na hledání kovů

Radiožurnál

Miroslavu Kratochvílovi bylo kolem třinácti let, když v „abíčku“ narazil na schéma detektoru. I díky tomu dnes coby expert na hledání kovů pomáhá na archeologických výzkumech. „Je hrozně důležité, aby ty předměty přišly do muzeí, aby byly dále zkoumány a aby nám dávaly další puntíky do mapy,“ vysvětluje. Jaký je jeho nejcennější nález? A v čem spočívá rozdíl mezi detektorářem a majitelem detektoru? Poslechněte si rozhovor.
Jan Pokorný

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Devět hodin a šest minut. Dobrý den. Muž, který chodí po lese po poli, louce s detektorem kovů v ruce je za a detektory 100 b) detektorem zase detektorář. Naším hostem je Miroslav Kratochvíl. Správná odpověď je detektorář nebo hledač nebo hledá?

  • Tak činnost, jíž se zabýváte, je detektor Ing.. Detektor ování, detektor ismus.

  • Asi všechno dohromady všechno dohromady. Kdy vás to chytlo? Je to už hodně dávno. Myslím, že mi bylo 13, 14 let, když jsem si v balíčku našel schéma zapojení detektoru. Nicméně jsem zjistil, že moje technické dovednosti a zručnosti nejsou natolik dostačující dostačující, abych si takový detektor postavil sám. Tudíž letos je to 21 let, když jsem si koupil první detektor a totálně jsem tomu propadl.

Více z pořadu

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu