Hovory

Mádlův film Vlny vzbudí na Slovensku zřejmě velmi silné reakce. Víc než u nás, myslí si producentka Kristl

Hovory

Mádlův film Vlny vzbudí na Slovensku zřejmě velmi silné reakce. Víc než u nás, myslí si producentka Kristl
Monika Kristl, filmová producentka snímku Vlny

Plus

Filmová producentka Monika Kristl aktuálně pracuje na postprodukci nového snímku režiséra Jiřího Mádla Vlny, natočeného na motivy skutečných událostí z historie Československého rozhlasu. Odehrává se v období kolem roku 1968 v rozhlasové zahraniční redakci a vypráví o novinářích, kteří „bojují“ s tajnými službami.
Lenka Buriánková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Monika Kristu je filmovou producentkou. Aktuálně pečuje o snímek režiséra a scénáristy Jiřího Mádla s názvem Vlna, který má mít srpnu premiéru a díky kterému celý štáb okusil umění umělé inteligence. Ale také překvapil a možná zmátl chodce a motoristy na Vinohradské ulici instalací nápisu Československý rozhlas. Monika Kristlová pracuje na reklamních zakázkách, produkovala i krátkometrážní film a mimochodem je pravnučkou Vlasty Buriana. Monika Kristl je hostem hovorů. Dobrý den. Dobrý den. Od mikrofonu vás zdraví Lenka Buriánková.

  • Začněme tím filmem vlny. Premiéra 15. srpna. Platí to? Platí i zde? Tedy vše podle plánu. Co se teď kolem toho filmu děje? V jaké jste tedy fázi? Teď jsme ve fázi dokončovacích prací, postprodukce, konkrétně dokončujeme hudbu. Autorem hudby je Simon golf a zároveň i teda. Ve filmu máme hodně písniček dobových i jednu současnou. Takže ty dobové jsou jak zahraniční světové hity, tak tak i české hity. A 100 písničku pro nás pro vlny natáčí je Ewa Farna s tím, že to by mělo být takový propojení té minulosti a současnosti a možná i budoucnosti.

  • Film vlny je retro. Teď bychom měli tedy asi trošku naznačit, o čem vlastně je. Odehrává se v československém rozhlase kolem roku 68. Po roce 68 je to o zahraniční redakci a o novinářích, kteří vlastně bojují, řekněme, že bojují s tajnými službami. Takže právě i ta hudba má být dobová, jak už jste naznačil a odkud jste čerpal, i když tedy zůstaneme u té hudby ještě krátce, no, řekněme, že největší nejvíc čerpali Mádl společně s týmem kamarádů a kolegů. Prostě jsme na poslouchávali, na poslouchali tu hudbu 60. let a přišli jsme na to, že některý hity se hrají v rádiu dodnes nebo třeba i na procházky.

Více z pořadu

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu