Hovory

Původní stroj na rašelinu jsme vyměnili za stroj na hudbu, říká architekt Hájek o karlovarských Císařských lázních

Hovory

Původní stroj na rašelinu jsme vyměnili za stroj na hudbu, říká architekt Hájek o karlovarských Císařských lázních
Petr Hájek, architekt

Plus

Karlovy Vary mají nový multifunkční sál Císařské lázně. „Karlovarský kraj chtěl nejdřív hlavně zachránit ten dům tak, aby nespadl. To se povedlo, začalo se realizovat a v průběhu oprav jsme byli přizvání do kolokvia,“ popisuje začátky stavby architekt Petr Hájek. O Císařských lázních mluví jako o „fitku“ 19. století.
Petr Vizina

Nový sál je v návrhu vložen do prostoru dvorany historického objektu. Vestavěná konstrukce se památkové budovy nedotýká a stojí na šesti nohách na bodových základech. Objem se důsledně vyhýbá přímému kontaktu s historickou budovou i s původními litinovými sloupy při obvodové stěně.

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Nevěřil jsem, že se ta stavba dokončí, řekl můj dnešní host, když před dvěma týdny přebíral nejvýznamnější architektonické ocenění v Česku. Mezinárodní porota ocenila koncertní sál v Císařských lázních v Karlových Varech jako dílo umění i techniky. On sám mluví o místě, kterému dal nový život, jako o fitku z 19. století. Vítejte u hovoru s architektem Petrem Hájkem. Příjemný poslech přeje Petr Vizina.

  • Týden. A vítejte. Dobrý den. Já vám musím pogratulovat. Zdá se, že to, co jste vytvořil.

  • Pro Karlovy Vary, pro Císařské lázně ve sbírá ceny. Prostě je to vlastně realizace, na které se shodují odborníci a vlastně ji chválí i laici. Proč jste nevěřil, že se tam stavba dokončí.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu