Hovory
Rodičovství je zrcadlo nastavené sobě samému, říká jáhen Miencil. Se svým partnerem vychovává adoptované dítě
Hovory
Plus
Se svým partnerem vychovává adoptované dítě, které první roky prožilo v dětském domově. Jaké cesty jej zavedly do Starokatolické církve, kde dnes působí na pozici jáhna? Jaké bonusy má tato církev, kromě otevřenosti vůči LGBT lidem?
Eva Hůlková
Přepis epizody
-
Náš dnešní host je Petr mi jen sil. Je vystudovaný fyzik, počítačový specialista a je také věřící člověk. Působí jako jáhen ve starokatolické církvi. Netají se tím, že žije ve stejnopohlavním partnerství a společně se svým životním partnerem se stará o chlapce v pěstounské péči. Má tedy ozkoušeno, jak se žije v naší vlasti stejnopohlavním párům, jak mohou realizovat své rodičovství a vytvořit rodinu. A to vše v kontextu komunity věřících se všemi plusy a mínusy, které to s sebou může nést. Proč je právě starokatolická církev jeho zázemím, kde se cítí dobře, jak vnímá coby věřící člověk atmosféru a ducha současné doby, kde nachází zdroje vnitřní síly a harmonie, kterou potřebuje pro výkon své práce v církvi i ve svém soukromí. Tyto a další otázky v hovorech od mikrofonu zdraví Eva Hůlková. Hovoří nůž je tedy Petr. Mi jen sil. Jáhen. Jste do katolické církve z pražské farnosti svaté Maří Magdalény. Vítejte v hovorech a děkuji, že.
-
Jste přišel. Děkuji za pozvání. Starokatolická církev. Já vím, že to je prostě banální a slyším to ze všech stran. Ale když si nemohu pomoci, tak neuvažovali jste, že byste se přejmenovali, protože ten pojem starokatolická navozuje něco jako konzervativního. Ale vy jste jedna z nejliberálnějších církví křesťanských, které tady působí.
-
Je to tak? Je to. Je to pro mě. Je to bezva. Církev s blbým jménem.