Interview Plus
Máme neuvěřitelně hustou síť nemocnic a v jiných zemích se za lékaři chodí méně, upozorňuje epidemiolog Prymula
Interview Plus
Plus
Téměř 10 miliard z veřejného zdravotního pojištění a změna zákoníku práce zažehnaly spory mezi lékaři a ministerstvem zdravotnictví. Někteří lékaři ale výpovědi z přesčasů ještě nestáhli a podle exministra zdravotnictví Romana Prymuly si snaží vyjednat další výhody nad rámec dohody: „Do systému to vnáší značnou nejistotu. Pokud si v jedné nemocnici řeknou, že chtějí mít platy ještě o pět tisíc vyšší, tak si další řeknou, že byli hloupí, když nepokračovali v protestu.“
Šárka Fenyková
Přepis epizody
-
Téměř 10 miliard z veřejného zdravotního pojištění a změna zákoníku práce zažehnali spory mezi lékaři a ministerstvem zdravotnictví. Všichni ale říkají, že to není konec. České zdravotnictví potřebuje systémové změny. Otázka je, jestli je shoda na tom, jaké to. Vyřeší se například přesčasy lékařů v nemocnicích směnným provozem a jaké změny by se měly objevit ve strategickém dokumentu, který slibuje předložit ministr Vlastimil Válek do půli ledna, aby měly smysl. Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.
-
Interview Plus.
-
A STEM Interview Plus je bývalý ministr zdravotnictví, také bývalý ředitel Fakultní nemocnice v Hradci Králové a soukromé nemocnice v Říčanech. Soudce, v současnosti pedagog na lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Epidemiolog Roman Prymula. Vítejte. Dobrý den. Někteří lékaři ještě nestáhli výpovědi z přesčasů a čekají, až nemocnice naplní podepsanou dohodu a peníze, které získají díky dodatků k úhradové vyhlášce, jim rozdělí do platů. Existuje možnost, že by se tak někde nestalo?