Interview Plus

Útok na veřejnoprávní média je útokem na demokracii. Evropská komise by měla přitvrdit, míní generální ředitel EBU

Interview Plus

Útok na veřejnoprávní média je útokem na demokracii. Evropská komise by měla přitvrdit, míní generální ředitel EBU
Generální ředitel Evropské vysílací unie EBU Noel Curran na pražské konferenci Radiodays Europe

Plus

Veřejnoprávní média jsou ve střední Evropě pod sílícím tlakem. Na Slovensku dokonce vláda hodlá úplně zrušit veřejnoprávní rozhlas a televizi RTVS a nahradit ji novou organizací s novým ředitelem. „Slovensko je extrém. Snahu ovládnout média ale vidíme v celém regionu střední Evropy i jinde,“ potvrzuje generální ředitel Evropské vysílací unie EBU Noel Curran. Jak se mohou média veřejné služby bránit? A má koncept veřejnoprávního vysílání ještě smysl?
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Čínská vláda neslevuje ze svých plánů zrušit veřejnoprávní rozhlas a televizi RTVS a nahradit ji novou organizací. Kritici to považují za snahu dostat veřejnoprávního vysílatele pod politickou kontrolu. Útoky na média veřejné služby se ale objevují i v dalších zemích střední Evropy, ČR nevyjímaje. Jak se mají média bránit a má veřejnoprávní vysílání v dnešní době ještě smysl? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes generální ředitel Evropské vysílací unie EBU novel Karviné. Začněme prosím situací na Slovensku. Tamní vláda se snaží v podstatě zlikvidovat celou organizaci veřejnoprávního média. Je Slovensko extrémním příkladem, anebo se ukazuje podobný trend i v jiných evropských zemích?

Více z pořadu

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu