Jak to vidí...
Psycholog Vymětal: Trauma není duševní nemoc. Je to zranění, které je potřeba vyčistit a léčit. I s odbornou pomocí
Jak to vidí...
Dvojka
Budova Filozofické fakulty na Palachově náměstí je až do odvolání zavřená, výuka je zrušená. Zkoušky budou probíhat na dobrovolné bázi. Jak v tuto chvíli funguje krizová intervence? Jak se širší veřejnost vyrovnává s tragickými událostmi na sklonku loňského roku? Kde hledat pomoc a oporu? A jak obecně posilovat psychickou odolnost? Zita Senková se zeptala psychologa ministerstva vnitra, zástupce ČR ve Stálém výboru pro psychologii krizí, katastrof a traumatu Štěpána Vymětala.
Štěpán Vymětal, Zita Senková
Přepis epizody
-
Dobrý den a dobrý poslech přeje Zita Senková své ve společnosti ČRo a pořadu, jak to vidí. A v něm vítám Štěpána Vymětala, psychologa ministerstva vnitra, zástupce ČR ve stále výboru pro psychologii krizí katastrof a traumatu a také pedagog na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Pane Vymětale. Dobrý den.
-
Dobrý den. Děkuji, že jste přijal naše pozvání. Specialisty na psychologii krizí katastrof a traumatu se zeptám například na to, jak se společnost může vyrovnat s tragickými událostmi na sklonku loňského prosince, jak mluvit k jednotlivým cílovým skupinám, kde hledat oporu, jaká je kvalita a rozsah psychosociální péče v ČR a jak obecně posilovat naší psychickou odolnost. Přeji nerušený poslech.
-
Pane Vymětale, vy se dlouhodobě specializuje na psychologii krizí katastrof a traumatu. Popište nám prosím nejdříve, v čem aktuálně spočívá vaše činnost, jaké jsou vaše úkoly v souvislosti s dopady tragické události na Filozofické fakultě z loňského 20. prosince?