Leonardo Plus

V čem se může Praha učit od New Yorku? „Ve větším zapojení občanů do plánování,“ věří architektka

Leonardo Plus

V čem se může Praha učit od New Yorku? „Ve větším zapojení občanů do plánování,“ věří architektka
Urbanistka Eva Hanhardt Benešová

Plus

Jak na revitalizaci půdy, kolem které jsou průmyslové zóny? I tuto otázku řešila americká urbanistka českého původu Eva Hanhardt, když se podílela na revitalizaci New Yorku. „Museli jsme řešit i jak zachovat rostliny, které zabraňují povodním,“ říká pořadu v Leonardu Plus. Architekta Yvette Vašourková ji doplňuje s tím, že New York během městského plánování mnohem lépe pracuje s občany. 
Martina Mašková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Začíná Leonardo. Plus. Další díl z cyklu pořadu, ve kterém dostávají prostor renomovaní experti různých oborů. U mikrofonu je Martina Mašková a tentokrát přijala mé pozvání Eva a Hana Benešová, urbanistka zaměřená na komunitní a environmentální plánování. Přeji vám dobrý den. Dobrý den.

  • Leonardo.

  • Už na úvod o našeho pořadu prozradím, že Eva Hunt Hunt Benešová pracovně působil a 40 let zvláště v New Yorku a v 80. letech pracoval mimo jiné na revitalizaci newyorského nábřeží. Vyučuje městské enviromentální a komunitní plánování na soukromé VŠ Praha institut a také učila na sjetých i univerzity a v New York. A ačkoliv je zakotvená ve Spojených státech, tak má český původ. Bratrem jejího dědečka byl prezident Edvard Beneš. Jak se vám líbí Praha z pohledu vašeho oboru? Co je její přednost a co jí chybí?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu