Řečí peněz

Upoutali jsme se na nezaměstnanost. Flexibilita pracovního trhu by nastartovala prosperitu, míní ekonom Navrátil

Řečí peněz

Upoutali jsme se na nezaměstnanost. Flexibilita pracovního trhu by nastartovala prosperitu, míní ekonom Navrátil
Výroba, továrna, kov, průmysl, stroj (ilustrační foto)

Plus

Proč Česko potřebuje prvky flexicurity, tedy změnu pravidel pro zaměstnance, kteří by mohli snáze o práci přicházet, ale stát by více podporoval jejich rekvalifikaci a nástup do nového zaměstnání? „Česká ekonomika je málo inovativní. Právě flexibilita umožní, aby se trh práce a ekonomika více zpružnili,“ vysvětluje hlavní ekonom České spořitelny David Navrátil.
Václav Pešička

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Česko potřebuje prvky flexi k Judity. Takto jasně se vyslovují vládní politici i jejich poradní orgán NERV směrem k řešení dlouhodobě přehřátého trhu práce v Česku. V praxi tento systém proslavený především v Dánsku, na jedné straně znamená menší ochranu zaměstnance a na straně druhé větší péči o člověka, který o práci přijde. Je tento systém přenositelný do Česka? Kolik by nás stál a co všechno vlastně flexi priority mění? Tak to probereme s naším hostem, hlavním ekonomem České spořitelny Davidem Navrátilem. Vítejte ve studiu. Dobrý den. Dobrý den.

  • A řeč bude také o českém průmyslu, o českém sektoru služeb. Je pro nás výhodné být nejprůmyslovější zemí v Evropě? Obohacující poslech přeje Václav Pešička.

  • Řečí peněz.

Více z pořadu

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu