Dvacet minut Radiožurnálu

Marek Hilšer: Nemožnost volit korespondenčně je diskriminace občanů. V jiných demokratických státech je to běžná praxe

Dvacet minut Radiožurnálu

Marek Hilšer: Nemožnost volit korespondenčně je diskriminace občanů. V jiných demokratických státech je to běžná praxe
Marek Hilšer

Radiožurnál

Vláda dnes podpořila návrh, aby Češi žijící v zahraničí mohli volit poslance, europoslance a prezidenta korespondenčně. Není taková změna v rozporu s Ústavou? Nehrozí kupčení s hlasy a následné zpochybňování výsledků voleb? A kolik Čechů by mohlo této možnosti využít? Tomáš Pancíř se ptal senátora Marka Hilšera (STAN).
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Vláda dnes podpořila návrh, aby Češi žijící v zahraničí mohli volit poslance, europoslance a prezidenta korespondenčně. Není taková změna v rozporu s ústavou? Nehrozí kupčení s hlasy a následné zpochybňování výsledků voleb? A kolik Čechů by vlastně mohl o této možnosti využít?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je senátor zvolený ve volebním obvodu Praha dvě a tři, člen klubu senátorů hnutí STAN a kandidát na prezidenta v posledních volbách hlavy státu Marek Hilšer. Dobrý den, vítejte v našem studiu. Dobré odpoledne.

  • Vy se dlouhodobě snažíte prosadit možnost korespondenční volby v Česku. Jste spoluautorem návrhu, který už na podzim roku 2021 schválil Senát, ale do této chvíle ho stále neprojednala PS. Proč to považujete za takovou prioritu?

Více z pořadu

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu