Leonardo Plus

Dětem nabízíme víc, než potřebují. Měli bychom to obrátit, vybízí rodiče psychoterapeutka

Leonardo Plus

Dětem nabízíme víc, než potřebují. Měli bychom to obrátit, vybízí rodiče psychoterapeutka
Festival jídla (ČRo Plzeň)

Plus

Jak dnešní mladá generace vnímá osobní zodpovědnost? Jak se vztahuje ke generaci starší?  A za jakých podmínek je možná vzájemná mezigenerační tolerance v současné éře technologického boomu?
Eva Kézrová, Ondřej Čihák

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Před pár dny vydaly agentury na první pohled neuvěřitelnou zprávu. Mladí lidé považují tečku na konci věty za zastrašujícím. Navíc je podle nich zbytečná. Takže když už někdo použije, jde podle diskutujících na britském Twitteru o výraz naštvanosti, podrážděnosti a někdy i neupřímnosti. Naproti tomu starší generace nechápavě kroutí hlavou, protože z jejich pohledu nekonfliktní tečku vnímají jen jako dělítko mezi dvěma větami obyčejná tečka. A tak rozdílné generační pohledy jsou stejně diametrálně odlišné názory i na důležitější věci jako životní styl či osobní odpovědnost. Jak pochopit tu druhou stranu, za jakých okolností vyžadovat určitou míru tolerance. A je to vůbec možné? I o tom bude první zářijové Leonardo + s psychoterapeutkou Magdalenou Frouzovou. Příjemný poslech přeje Eva Kézrová.

  • Leonardo plus.

  • Já jsem velice ráda, paní doktorko, že vás můžu opět přivítat tady ve studiu na Vinohradské 12 v ČRo. Přeji vám hezký den. Dobrý den. A hned se zeptám, jak to máte vy s tou tečkou na konci věty?

Více z pořadu

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu