Peníze a vliv
Majitel TV Barrandov: Chystáme novou politickou debatu bez Jaromíra Soukupa. Chceme ale provokovat
Peníze a vliv
Plus
Až se sledovanost televize Barrandov dostane minimálně na šest procent, tedy víc než dvojnásobek, bude připravená na prodej. Majitel vydavatelství Empresa, kam tato třetí největší komerční televize u nás spadá, Jan Čermák ji chce do té doby oživit novými pořady a celou skupinu očistit od dluhů. Ty jen ve firmě Barrandov Televizní studio a Media Master, které skončily v insolvenci, dosáhly celkově kolem 1,5 miliardy korun.
Jana Klímová
Přepis epizody
-
Je to rok, co podnikatel Jan Čermák získal polovinu společnosti Empresa Media, která vydává časopisy a provozuje televizi Barrandov. Letos v květnu ji ovládl celou, když z firmy odešel její zakladatel a donedávna hlavní mediální hvězda televize Jaromír Soukup. Co chystá Jan Čermák dál? A jak jeho byznys s pohledávkami vlastně funguje? Nejen na to se zeptám. Příjemný poslech pořadů přeje Jana Klímová.
-
Peníze a vliv.
-
Televize Barrandov je třetí největší soukromou televizí v Česku. Její původní majitel Jaromír Soukup je ale přivedl ke krachu a spolu s ní se dostalo do problémů i několik dalších firem kolem jeho mediální skupiny Empresa Media. Dluhy tak dosahovaly hodnoty kolem jeden a půl miliardy korun. Část z nich loni od bank a dalších obchodních partnerů skupiny s koupil podnikatel, který se specializuje na obchod s pohledávkami a restrukturalizace firem v problémech. Jan Čermák a jeho firma s 24 holding. Po počáteční spolupráci nakonec Jaromír Soukup letos v létě zmizel nejen jako majitel a ředitel televize, ale i jako svérázný moderátor hned devíti pořadů, jako byly například talk show s politikem Miroslavem Kalouskem, politický duel, zprávy, komentáře nebo pořad o vaření. Už v roce 2018. I Soukup za své kontroverzní výkony v talk show vysloužil od Českého filmového a televizního svazu zvláštní anticenu Zlatý citrón. Porota jeho debaty označil za bizarní koktejl diletantství a účelového politického aktivismu. Pro zajímavost po odchodu z obrazovky se minulý měsíc Jaromír Soukup objevil v superdebatě ČT před krajskými volbami jako zástupce hnutí přísaha bývalého elitního policisty Roberta Šlachty. Televize Barrandov a další části vydavatelství ale rozhodně nejsou jediným složitým byznysem, kterému se Jan Čermák momentálně věnuje. Ve spolupráci s fondem i FIS se angažuje v chystané reorganizaci zkrachovalé finanční skupiny a po které zůstaly dluhy přes 20 miliard korun. A dva znesváření aktéři, původní majitel Pavol Krúpa a jeho nástupce Rastislav Velič, kteří na sebe vzájemně svalují vinu. Kolik chce Jan Čermák na firmách v rozvalu by dělat a co ho k byznysu s pohledávkami vlastně přivedlo? Jan Čermák je naším hostem.
Více z pořadu
Ostatní také poslouchají
-
Malé firmy stojí na nápadech, chtějí se zviditelnit
Peníze a vliv
-
Švihlíková: Obrana, digitalizace, zalesňování. Tohle chceme?
Řečí peněz
-
Expertka: Jak se stát poučil z digitalizace stavebního řízení? Zatím jsme to neslyšeli
Interview Plus
-
Český problém s digitalizací
Vinohradská 12
-
Rychetský: Dohodám s Putinem může věřit jen naprostý blázen nebo hlupák
Osobnost Plus
-
Smejkal: Kdo se nestará o prevenci, ať si u lékaře připlatí
Chyba systému
-
Stejná práce, stejná odměna? Středula proti zaměstnavatelům
Pro a proti
-
Nátlak při digitalizaci stavebního řízení? „Monstrum se dá udělat z každého,“ říká Zajíček
Dvacet minut Radiožurnálu
-
Analytička: Dědictví kolonialismu? U kořene selhání státu stojí instituce, které slouží elitám
Jak to vidí...
-
Čínští hackeři se dostali do síťových systémů v USA
Online Plus