Seriál Radiožurnálu

Svěrák: Všichni jsme cítili, že po Láďově odchodu už nikdy nebude Divadlo Járy Cimrmana celé (7/7)

Seriál Radiožurnálu

Svěrák: Všichni jsme cítili, že po Láďově odchodu už nikdy nebude Divadlo Járy Cimrmana celé (7/7)
Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak v roce 2003

Radiožurnál

Pomyslnou poslední kapitolu nám ze svého divadelního deníku přečte Zdeněk Svěrák. Přesuneme se do poměrně nedávné doby, do roku 2010. Divadlo Járy Cimrmana mělo na repertoáru už 15 her, tedy veškerý repertoár – včetně Českého nebe. V její hlavní roli učitele národů Jana Ámose Komenského se střídali Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak.
Tomáš Maleček

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Krátce před devátou hodinou. Tak jako celý týden budeme na Radiožurnálu mluvit o 50. výročí Divadla Járy Cimrmana. Zdeněk Svěrák nám ze svého divadelního deníku přečte poslední kapitolu. Přesouváme se do roku 2010. Divadlo Járy Cimrmana mělo v repertoáru už 15 her včetně českého nebe. V hlavní roli učitele národů Jana Amose Komenského se střídali Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak.

  • Láďa se necítí dobře, ztrácí na váze a z očí lze vyčíst, že trpí, ale nepřestává hrát a doufat, že nemoc před 12 let staré zápisky Zdeňka Svěráka už jsou psány jiným směrem než ty z roku 966 a všechny jsou věnovány Ladislavu Smoljakovi. Přestože byl divadelní autor a režisér vážně nemocný, divadlem žil, jezdil na zájezdy, hrál patnáctkrát za měsíc a dokonce zkoušel novou hrou v Divadle Na zábradlí.

  • Doktor Bouzek soudí, že práce na jevišti i v tomto zbědovaném stavu pomáhá. Překvapuje nás, že Láďa je schopen odehrát komedii, aniž by si diváci všimli jeho indispozice.

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu