Hovory
Peer pracovník Košťál: Musíte mít hlavně zpracovaný svůj vlastní příběh. Pak můžete pomáhat ostatním duševně nemocným
Hovory
Plus
Peer je člověk se zkušeností s duševním onemocněním, který už překonal nejhorší fázi onemocnění a je schopen a ochoten pomáhat druhým na základě svého příběhu. I když jsou v týmech sociálních a zdravotních pracovníků peeři velmi vítanými členy, česká legislativa jim nakloněná není, když přímo říká, že v psychiatrických nemocnicích nesmějí pracovat lidé, kteří jsou duševně nemocní.
Tatiana Čabáková
Přepis epizody
-
Jim ho. S tím je Břetislav Košťál, muž za silným příběhem. Dlouhé roky pracoval. O Focus se Praha ní špatný organizací, která pomáhá lidem s duševním onemocněním s penězi. Je důležitým představitelům hnutí a v Česku minulý rok byl nominovaný na cenu Olgy Havlové, který přece jenom je upozornit na život lidí. Jsou zdravotním postihnutím, který navzdory své diagnóze pomáhají jiným. Od mikrofonu Hovorou zdraví Tatiana Čabáková.
-
Vítají v hovorech. Dobrý den. Pan Košťál. Téma dnešních Hovorou budu lidi, kteří mají duševní ochraně. Dokázali ho však zvládnout natolik, že můžu pomáhat jiným lidem s duševním ochranným, označují za anglickým slovem papír. Vy jste jedním z nich.
-
A kosti se stal upírem.